It is currently Sun Nov 19, 2017 9:06 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 83 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Next
Author Message
PostPosted: Fri May 29, 2015 10:56 am 
Site Admin

Am filmat de curand drumul Voineasa - Obarsia Lotrului Filmarea se gaseste acum aici : https://youtu.be/476p9jpHPh4
S-a deteriorat fata de anul trecut , au aparut gropi tot mai multe si mai adanci insa se pot ocolii cu orice masina.

Profile  

PostPosted: Sat May 30, 2015 12:13 am 

Hristos s-a inaltat!

Imi puteti spune va rog frumos care este calitatea soselei dinspre Petrosani spre Obarsia Lotrului?
Este la fel ca Valea Jiului sau mai rau?
Multumesc anticipat!

Profile  

PostPosted: Sat May 30, 2015 8:15 am 
Site Admin

DMB wrote:
Hristos s-a inaltat!

Imi puteti spune va rog frumos care este calitatea soselei dinspre Petrosani spre Obarsia Lotrului?
Este la fel ca Valea Jiului sau mai rau?
Multumesc anticipat!

Drumul a fost reabilitat partial in 2013, dar ultimii 8 km dinspre Obarsie nu sunt inca reparati.
Gasiti filmarea integrala Petrosani - Obarsia Lotrului aici: https://youtu.be/BBZQUbP29tM
La minutul 22:00 incepe zona mai rea a drumului. Are inca gropi si multe zone unde asfaltul lipseste.

Profile  

PostPosted: Sun Jul 19, 2015 1:31 pm 

Buna tuturor! As vrea sa merg in august pe transalpina si sa mai vad si ceva imprejurimi. De la obarsia lotrului in ce directie este mai bun drumul? Spre petrosani sau spre voineasa? Cat de mari si de dese sunt gropile? Se pot ocoli? (PS intru de pe telefon si nu prea pot sa vad filmulete...as vrea, daca se poate, sa imi raspundeti in scris la intrebari.Multumesc!)

Profile  

PostPosted: Sun Jul 19, 2015 1:44 pm 
Site Admin

oana wrote:
Buna tuturor! As vrea sa merg in august pe transalpina si sa mai vad si ceva imprejurimi. De la obarsia lotrului in ce directie este mai bun drumul? Spre petrosani sau spre voineasa? Cat de mari si de dese sunt gropile? Se pot ocoli? (PS intru de pe telefon si nu prea pot sa vad filmulete...as vrea, daca se poate, sa imi raspundeti in scris la intrebari.Multumesc!)

Buna Oana,

De la Obarsia Lotrului drumul este mai bun spre Voineasa. Intre Obarsie si Voineasa sunt vre-o 20 km in care drumul este foarte petecit cu denivelari si gropi pe alocuri dar se pot ocolii fara probleme atata timp cat mergi cu atentie si viteza redusa.
Spre Petrosani primii 8 Km sunt cu zone fara asfalt si cu gropi maricele dupa care drumul e ok.
Daca ajungi si la un PC sa poti vedea si filmarile le mai postez odata:
Petrosani - Obarsie : https://youtu.be/BBZQUbP29tM
Voineasa - Obarsie : https://youtu.be/476p9jpHPh4

Profile  

PostPosted: Mon Jan 04, 2016 2:53 pm 

Cum este drumul Petroșani -Vidra ,este dezapezit?

Profile  

PostPosted: Mon Jan 04, 2016 8:19 pm 
Site Admin

sandu wrote:
Cum este drumul Petroșani -Vidra ,este dezapezit?

Da este deszapezit.
As arata la inceputul lui 2016:

Gasiti filmata portiunea de drum Transalpina Ski Resort - Petrosani aici : https://www.youtube.com/watch?v=K_iHeBB ... e=youtu.be
Portiunea de drum Voineasa - Transalpina Ski Resort o gasiti filmata aici : https://www.youtube.com/watch?v=N9bmjTQ ... e=youtu.be

Profile  

PostPosted: Sun Jul 10, 2016 2:57 pm 

Buna ziua,

As dori si eu in august sa ma duc in premiera pe Transalpina, iar pe urma ma duc la Petrosani, si de la Obarsia as vrea sa o iau pe DN 7A pana la Petrosani fiind mult mai scurt. Are cineva informatii mai recente de acolo referitoare la starea drumului? Este practicabil cu o masina cu garda la sol normala (Ford Fiesta 2003)? Din ce am vazut prin filmari, nu e ceva de speriat, mai ales ca nu ma grabesc si pot sa circul incet pe acolo, admiram peisajul etc, insa multe dintre filmari sunt mai vechi. Orice informatie mai proaspata ar prinde bine, multumesc.

Profile  

PostPosted: Mon Jul 11, 2016 4:54 pm 
Site Admin

lonutz wrote:
Buna ziua,

As dori si eu in august sa ma duc in premiera pe Transalpina, iar pe urma ma duc la Petrosani, si de la Obarsia as vrea sa o iau pe DN 7A pana la Petrosani fiind mult mai scurt. Are cineva informatii mai recente de acolo referitoare la starea drumului? Este practicabil cu o masina cu garda la sol normala (Ford Fiesta 2003)? Din ce am vazut prin filmari, nu e ceva de speriat, mai ales ca nu ma grabesc si pot sa circul incet pe acolo, admiram peisajul etc, insa multe dintre filmari sunt mai vechi. Orice informatie mai proaspata ar prinde bine, multumesc.

Sunt ceva zone fara asfalt unde se poate forma noroi daca ploua, asa ca oricat de recenta ar fi o filmare ar fi irelevanta. Daca ploua si trece o masina cu lemne poti da peste santuri cu noroi mai mari decat ar fi fost cu zi inainte. Pana in august intentionez sa revin cu o filmare mai recenta. Parerea mea aeste ca daca nu te grabesti se poate trece linistit.

Profile  

PostPosted: Wed Jan 04, 2017 12:45 am 

Stiti cumva cum este drumul Petrosani-partie Vidra?As vrea sa merg joi la ski,vin din Timisoara si nu as vrea sa am surprize.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 83 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]