It is currently Fri Jan 19, 2018 4:39 pm

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 83 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Next
Author Message
PostPosted: Sat Jun 22, 2013 10:23 pm 

Buna seara,
Cum e drumul intre petrosani si obarsia? din ce am vazut in filmuletul de anul trecut mi se pare practicabil (pentru un logan) dar ma gandesc sa nu fie mai rau decat anul trecut. sunt obisnuit cu zone neasfaltate si denivelari dar ma refer sa nu fie gropi foarte mari.
Multumesc anticipat

Profile  

PostPosted: Sat Jun 22, 2013 10:47 pm 
Site Admin

mike01 wrote:
Buna seara,
Cum e drumul intre petrosani si obarsia? din ce am vazut in filmuletul de anul trecut mi se pare practicabil (pentru un logan) dar ma gandesc sa nu fie mai rau decat anul trecut. sunt obisnuit cu zone neasfaltate si denivelari dar ma refer sa nu fie gropi foarte mari.
Multumesc anticipat

Buna seara.
Cu Loganul o sa treceti fara probleme, doar sa adaptati viteza la starea carosabilului, mai ales ca ati spus ca ati mai mers pe drumuri neasfaltate.

Profile  

PostPosted: Sun Jun 23, 2013 8:56 pm 

mike01 wrote:
Buna seara,
Multumesc anticipat

Ca dupa bombardament. Iti rupi masina in doua de o pui pe butuci. Suficient de multe gropi incat sa nu poti sa le ocolesti.

Profile  

PostPosted: Tue Jul 02, 2013 5:53 pm 
Site Admin

"Vești bune pentru conducătorii auto care aleg să se deplaseze spre Vâlcea pe drumul național 7A. După ani de zile în care s-a vorbit de reabilitarea și modernizarea drumului care face legătura dintre Valea Jiului și județul Vâlcea prin Voineasa, au fost demarate lucrările. Aici s-au realizat deja mai multe plombări, iar porțiuni din drum au fost asflatate."
http://hunedoara.citynews.ro/eveniment/ ... ii-1246271

Profile  

PostPosted: Wed Jul 31, 2013 9:59 pm 

Buna seara! Intentionez sa merg zilele urmatoare pe traseul voineasa-vidra-obarsia lotrului-transalpina. Stie cineva care mai este situatia drumului? Este practicabil? Anul trecut am fost pe acolo cu un vw passat si a fost mai mult decat rezonabil....acum este mai rau? Multumesc

Profile  

PostPosted: Wed Jul 31, 2013 10:14 pm 
Site Admin

raluca wrote:
Buna seara! Intentionez sa merg zilele urmatoare pe traseul voineasa-vidra-obarsia lotrului-transalpina. Stie cineva care mai este situatia drumului? Este practicabil? Anul trecut am fost pe acolo cu un vw passat si a fost mai mult decat rezonabil....acum este mai rau? Multumesc

S-a mai deteriorat de anul trecut un pic, mai ales intre Voineasa si Vidra, insa este practicabil.

Profile  

PostPosted: Wed Jul 31, 2013 10:19 pm 

alin wrote:
raluca wrote:

S-a mai deteriorat de anul trecut un pic insa este practicabil.

Multumesc frumos!

Profile  

PostPosted: Fri Aug 02, 2013 10:48 am 

Deci este ok drumul de la Petrosani la Obarsia Lotrului? Cu o masina joasa se poate merge? Este foarte gaurit?
Nu ma deranjeaza ca este peticit si daca este denivelat, doar sa nu fie cu gropi mari.
Multumesc,

Profile  

PostPosted: Fri Aug 02, 2013 8:06 pm 
Site Admin

steffitac wrote:
Deci este ok drumul de la Petrosani la Obarsia Lotrului? Cu o masina joasa se poate merge? Este foarte gaurit?
Nu ma deranjeaza ca este peticit si daca este denivelat, doar sa nu fie cu gropi mari.
Multumesc,

Il gasesti filmat integral aici: http://www.youtube.com/watch?v=VoWdnmM7Wig
Filmarea e de anul trecut, dar nu s-a schimbat prea mult. Au inceput sa il repare in unele zone dar inca mai sunt portiuni fara asfalta si cu gropi unde trebuie sas mergi foarte incet.

Profile  

PostPosted: Thu Aug 15, 2013 8:33 pm 

Sapt viitoare (joi) intentionez sa merg Bucuresti-Novaci-Obarsie-Petrosani-Hateg (intr-o singura zi), cu Dacia Sandero.
As aprecia f mult daca cineva a fost de curand pe sectorul de drum Obarsie-Petrosani, daca este precaticabil cu Sandero si cam in cat timp se parcurge (fara a solicita suplimentar si inutil masina).
Avand in vedere ca joia DN 66 (E79) este inchis, este practic singura mea varianta de a ajunge la Hateg, de aceea intreb...
Felicitari administratorilor ac site pt ca exista !!

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 83 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]